• Sikorskiego 6 lok. 7, 16-400 Suwałki
  • +48 796 579 390
  • 87 565 34 09
logo
  • Szybka rezerwacja
    +48 796 579 390

    credit-card-icon Akceptujemy karty płatnicze

Metody szczotkowania zębów

Prawidłowe i systematyczne szczotkowanie zębów jest jednym z najważniejszych elementów utrzymania higieny jamy ustnej. Możemy wyróżnić kilka sposobów szczotkowania. Zgodnie z powiedzeniem „see it before you do it”, czyli w wolnym tłumaczeniu „zobacz zanim zrobisz” zamieszczamy filmik, dzięki któremu będziecie Państwo mogli zapoznać się z wybranymi metodami,Kiedy udać się na pierwszą wizytę z dzieckiem do dentysty?

Pierwsze wizyty u stomatologa mają nie tylko przygotować dziecko do przeprowadzenia koniecznych zabiegów, poprawiających stan uzębienia, lecz również stworzyć podstawy do wykształcenia do pozytywnego nastawienia do zabiegów stomatologicznych. Najlepiej aby tego typu wizyty zaczęły się już około 18 miesiąca życia dziecka.

Wizyty takie mają charakter adaptacyjny. Powinny mieć miejsce przed 3 rokiem życia, czyli w momencie kiedy dziecko ma już pełne uzębienie mleczne. Podczas wizyt dziecko zaznajamiane jest z urządzeniami znajdującymi się w gabinecie oraz z otoczeniem, personelem gabinetu.

Zbyt późne zgłaszanie się do stomatologa, wtedy gdy proces próchnicowy jest zaawansowany lub występuje ból zęba, zastosowanie mało inwazyjnych metod jest ograniczone lub wręcz niemożliwe.

Facebook

Witamy! Odwiedź nas też na FB!